טוען...

5330*

גלובס ו־statista מפרסמים לראשונה את דירוג החברות האמינות • הדירוג שיקלל שלושה ממדים: אמון הלקוחות, אמון המשקיעים ואמון העובדים - וכולם נבחנו באמצעות סקר עצמאי הכולל מדגם של כ־5,000 ישראלים, וניטור פרסומים שונים על החברות ברשת • וגם: האם מעורבות חברתית ופוליטית מגבירה או פוגעת באמינות של עסקים?

השבוע פרסם גלובס לראשונה דירוג החברות האמינות בישראל בענפים שונים.

הדרוג נעשה באמצעות סקר עצמאי הכולל מדגם של כ־5,000 ישראלים ושיקלל שלושה ממדים: אמון הלקוחות, אמון המשקיעים ואמון העובדים וכן ניטר באינטרנט מה נאמר על החברה, פרסומיה , אמירות ברשתות חברתיות ועוד. למשתתפים הוצג מבחר אקראי של חברות רלוונטיות שמהן יכלו לבחור עד 6 חברות שהם מכירים היטב. כל משתתף העריך בממוצע כארבע חברות. 150 החברות עם הציון הגבוה ביותר זכו בתואר "החברות האמינות ביותר בישראל לשנת 2023".

השאלות עליהן ענו הלקוחות:
♦ אני סומך/ת על חברה זו שתתייחס אליי בהגינות כלקוח/ה שלה.
♦ אני סומך/ת על המוצרים והשירותים של חברה זו.
♦ אם תהיה לי תלונה כלקוח/ה של חברה זו, אני סומך/ת עליה שהיא תטופל לשביעות רצוני המלאה.

גאים לבשר לשם כי אלמוגים דורגה במקום מכובד מאד כאחת מחברות הבנייה האמינות בארץ בקטגוריית נדל"ן ובנייה!

זהו הישג מדהים של כולנו כצוות, ומצביע על האמון שנותנים בנו הלקוחות, המשקיעים וכמובן אתם העובדים. נמשיך ונקפיד לתת שרות טוב ללקוחות שלנו, לבנות באיכות ובמקצועיות ללא פשרות, ולשמור על שמנו הטוב, יושרה אישית ומקצועית וכבוד הדדי.כך דורגו 150 החברות האמינות במשק
גלובס, בשיתוף פעולה עם חברת מחקרי השוק סטטיסטה מעניקים לראשונה את תואר החברות האמינות בישראל. הדירוג נעשה ב־17 ענפים שונים ועל סמך המלצות. החברות האמינות ביותר נבחרו על סמך גישה מקיפה להערכת אמון. נלקחו בחשבון שלושה ממדים: אמון הלקוחות, אמון המשקיעים, ואמון העובדים.

ניתוח הממצאים עבר תהליך של שלושה שלבים
1. הגדרת השוק: המחקר לקח בחשבון את כל החברות הציבוריות שהמשרד הראשי שלהם נמצא בישראל.
2. סקר מקיף: בסיס הניתוח הוא סקר עצמאי במדגם של כ־5,000 ישראלים, שדירגו חברות שהם מכירים, וזאת בהתאם לשלושת ממדי האמון. בסך הכל הוגשו יותר מ־17 אלף הערכות של חברות. הסקר נערך בין 20.11.22 ל־ 18.12.22.
למשתתפים הוצג מבחר אקראי של חברות רלוונטיות שמהן יכלו לבחור עד 6 חברות שהם מכירים היטב. כל משתתף העריך בממוצע כארבע חברות. עבור כל ממד אמון הוצגה רשימה מפורטת של שאלות. דוגמאות:

נקודת מבט של לקוח/ה פוטנציאל/ית:
♦ אני סומך/ת על חברה זו שתתייחס אליי בהגינות כלקוח/ה שלה.
♦ אני סומך/ת על המוצרים והשירותים של חברה זו.
♦ אם תהיה לי תלונה כלקוח/ה של חברה זו, אני סומך/ת עליה שהיא תטופל לשביעות רצוני המלאה.

נקודת מבט של משקיע/ה פוטנציאל/ית:
♦ אני מאמין/ה שחברה זו תהיה השקעה טובה לטווח ארוך.
♦ אני סומך/ת על ערכי חברה זו.
♦ אני סומך/ת על כך שחברה זו מובלת בצורה מוכשרת.

נקודת מבט של עובד/ת פוטנציאל/ית:
♦ אני מאמין/ה שחברה זו מתייחסת לעובדיה בהגינות.
♦ אני מאמין/ה שחברה זו משלמת היטב לעובדיה.
♦ אני מאמין/ה שחברה זו מציעה הזדמנויות טובות לפיתוח קריירה.

בקביעת הציון הסופי של הסקר, הערכותיהם של לקוחות או משקיעים קיבלו משקל גבוה יותר מזה של עובדים: 40%, 40% ו־20% בהתאמה. 200 החברות המובילות בסקר עברו לשלב הבא: הקשבה חברתית.

3. "הקשבה חברתית" מוגדרת כתהליך של זיהוי והערכה של הנאמר על חברה באינטרנט: חדשות, מאמרים, רשתות חברתיות ועוד. ניטור האזכורים בוצע במהלך ארבעה חודשים: בזמן אמת – מינואר עד פברואר 2023 ומנתונים היסטוריים מאוקטובר 2022 עד ינואר 2023. פיענוח ה"סנטימנטים" כלפי החברות בוצע באמצעות ניתוח טקסט ובלשנות חישובית כדי לסמן את האזכורים כחיוביים, ניטרליים או שליליים. ציון ההקשבה החברתית הביא בחשבון את מספר האזכורים החיוביים והניטרליים בהשוואה למספר האזכורים הכולל.

הציון הסופי ודירוג 150 החברות
בחישוב הציון הסופי, לסקר ניתן משקל של 90% ולהקשבה החברתית משקל של 10%. 150 החברות עם הציון הגבוה ביותר זכו בתואר "החברות האמינות ביותר בישראל לשנת 2023". הרשימה הסופית מוצגת לפי ענפים.

מי היא סטטיסטה?
statista מפרסמת דירוגים בנושאים שונים ברחבי העולם בשיתוף חברות מדיה נבחרות. שירות מחקר וניתוח זה מבוסס על ההצלחה של statista.com – פורטל הנתונים והמידע העסקי מהמובילים בעולם המספק נתונים רלוונטיים לעסקים, מחקרים, סקרי שוק וסקרי צרכנים בנושאים שונים. גילוי מלא. דירוג "החברות האמינות ביותר בישראל 2023" בוצע לפי קריטריונים מדעיים ועיתונאיים. הניתוח והערכת הממצאים בוצעו על ידי מחלקת הסטטיסטיקה ומחקרי שוק של חברת סטטיסטה. אירועים שהתרחשו לאחר 9.2.23 לא נכללו בניתוח הזה. אי לכך, אין לעשות שימוש בדירוג זה כמקור מידע יחידי. יש לשקול את המידע המסופק בדירוג זה יחד עם מידע זמין אחר. אין חולק על איכותן או אמינותן של חברות שאינן נכללות בדירוג.

לקוח מאתר גלובס > נדל"ן ותשתיות

אתר זה עושה שימוש בקבצי Cookies כדי לשפר את חוויית הגלישה. על ידי לחיצה על "אישור", אתם נותנים את הסכמתכם לשימוש שלנו בקבצי Cookies ובטכנולוגיות אחרות, כמתואר במדיניות הפרטיות שלנו.

אישור