טוען...

5330*

חברת הנדל"ן אלמוגים החזקות שבשליטת מריו זוזל ועמי בר משיח (כ-76%) ובניהולה של מיכל גור, מסכמת את שנת 2021 עם שיא במכירת יח"ד לשנת 2021.

בעשור האחרון משופעת ישראל בפרויקטים של התחדשות עירונית לכל אורכה ורוחבה. כל מי שעוקב אחר הנעשה בתחום ההתחדשות העירונית אינו יכול להתעלם מכך, שיותר ויותר מתחמי מגורים במטרופולין תל אביב מתאגדים ומקדמים פרויקטים נרחבים בתחום.

חברת אלמוגים, אחת מחברות הנדל"ן למגורים הוותיקות והאיתנות בישראל, נוסדה ע"י עמי בר משיח ומריו זוזל בוגרי הטכניון ובעלי ניסיון של מעל 36 שנים בשוק הנדל"ן. החברה, שנסחרת בבורסה לני"ע בת"א ועוסקת בבינוי ופיתוח שכונות החל משנת 1986, יזמה והקימה מיום היוסדה כ-4,500 יחידות דיור ועשרות אלפי מ"ר של נכסים מניבים בישראל. כיום מעורבת אלמוגים בפרויקטים בהיקף כולל של כ- 4,500 יח"ד בשלבי ביצוע ותכנון שונים.

אלמוגים, שנכנסה לתחום ההתחדשות העירונית לפני כשלוש שנים, הקימה זרוע ייעודית המתמחה במתחמי פינוי בינוי גדולים במטרופולין ת"א. העובדה, שהחברה בעלת מוניטין רב שנים ופעילה גם כיזם וגם כקבלן מבצע מסייעת לה בקידום פרויקטים עתירי היקף באזורים אטרקטיבים. נכון להיום מחזיקה החברה ברשותה כ-2,500 יח"ד והיא פעילה בעיקר בלב אזורי הביקוש קרי, תל אביב וגם בטבעת השנייה של גוש דן כבערים דוגמת יבנה, נתניה ועד חיפה.

לדברי נוי דותן, סמנכ"לית פיתוח עסקי והתחדשות עירונית באלמוגים "באם נסתכל על התמונה הרחבה הלוקחת בחשבון גם את היצע המגורים הקיים שלא מדביק את הביקוש, את מיעוט הקרקעות בלב אזורי הביקוש מחד, ואת גידול האוכלוסייה מאידך – ברור לכולם שהתחדשות עירונית היא הכרח. למרות שהתחום הזה עובר מהפכה וצובר תאוצה, עדיין, הוא אפוף באי ודאות".

נוי דותן צילום: שירן כרמל

"התפתחותה של זרוע ההתחדשות העירונית של אלמוגים צועדת יד ביד עם המציאות המשתנה בתחום, כשמיזמי פינוי-בינוי במטרופולין ת"א תופסים נתח גדל והולך בפורטפוליו הפרויקטים שלנו", מדגישה דותן. "התחום עבר בשנים האחרונות בהדרגה ממסלול של תמ"א 38 למסלול של פינוי-בינוי, ובהתאם לכך הצרכים הקהילתיים והעירוניים הופכים למרכיב הוליסטי וקריטי בכל מתחם חדש שקם. חשוב להבין, התחדשות עירונית היא לא עוד מיזם בנייה, זהו ענף שדורש מהעוסקים בו מומחיות, ניסיון, אורך רוח ויצירתיות רבה".

שותפות עם הדיירים

לאחרונה זכתה אלמוגים בפרויקט רחב היקף בלב ת"א בשיתוף עם חברת אברהמי הממוקם ברח' תקוע, בשכונת נווה אליעזר במזרח תל אביב. הפרויקט – TOMORROW – צפוי לכלול ארבעה בנייני מגורים בני כ-8 קומות ובנין מגורים נוסף בן 23 קומות ובסה"כ 315 יחידות דיור וכ-350 מ"ר שטחי מסחר

אלמוגים, המטביעה חותם על נוף הבנייה בישראל כבר עשרות שנים, הינה בעלת שליטה מלאה בכל שלבי התהליך. "הפרויקט כולו החל מהקשר עם בעלי הדירות, דרך הליכי התכנון והרישוי, ועד עבודות הביצוע מתנהל אצלנו תחת קורת גג אחת בלי שאנו מסתייעים בגורמי משנה ומתווכים", מסבירה דותן. "באופן הזה לחברה יש בקרה ופיקוח רציפים, המוודאים היצמדות אל ייעדי הפרויקט, לוחות הזמנים והתקציב. מה שחשוב במיוחד בתהליכי התחדשות עירונית שאורכים זמן ממושך".

אלמוגים TOMORROW (הדמיה) – בקרוב

"בפרויקטים כדוגמת TOMORROW, כמו בכלל הפרויקטים שלנו, אנו רואים בדיירים מעבר להיותם לקוחות, שותפים לדרך ולכן אנו משקיעים מאמצים רבים בשימור ושיתוף בעלי הדירות בתהליך החשוב והארוך הזה שנקרא התחדשות עירונית, בכלל ופינוי בינוי, בפרט", מציינת דותן, "כחלק מכך, הקמנו בחברה מערך שלם המתמחה באינטראקציה מול הדיירים, כדי לתת מענה מקיף ושלם לבעלי הדירות. אנו מנסים להבין את הצרכים והחששות, ולתת להם פתרונות יצירתיים באמצעות מנהל קשרי קהילה שעומד בקשר שוטף מול הדיירים, דואג להוציא עדכונים שוטפים ולהיות קשוב לכל. לצד זאת, אנו מנהלים את הקשר במישור הטכנולוגי באמצעות מערכת לניהול מידע מתקדמת, הכוללת את כל המידע עבור בעלי הדירות, החל מהחוזים החתומים ועד עדכונים בקשר להתקדמות הפרויקט מבחינה סטטוטורית. אנו תמיד חושבים צעד אחד קדימה ומחפשים כיצד ניתן להשתפר ולשפר את הקשר מול הגורם הכי חשוב בתהליך המורכב הזה הרי, הם בעלי הדירות.

פרויקט פינוי-בינוי גדול נוסף אותו מקדמת החברה בגוש דן ברח' השחף ביבנה. במסגרת הפרויקט תהרוס אלמוגים 64 יח"ד המשתרעות על פני 3 בניינים בני 4 קומות על עמודים ותבנה במקומם 3 בניינים חדשים הכוללים סה"כ 273 יח"ד ו-1,000 מ"ר מסחר. בעלי הדירות יקבלו דירות חדשות בתוספת של ממ"ד ומרפסת שמש בשטח של כ-12מ"ר. הדירה החדשה שתתקבל תהיה בעיצוב חדשני החל מלובי מעוצב ועד למפרט טכני גבוה, מעליות וחניה תת-קרקעית. הפרויקט נמצא לפני מתן היתרים ושיווקו צפוי עוד השנה.

"תהליך התחדשות עירונית יעיל מחייב איזון בין שלושת הצדדים המעורבים בו – בעלי דירות, יזמים ורשויות", מסכמת, דותן. "ולכן חשוב מאוד שכלל הגורמים יפעלו בשיתוף פעולה ובהידברות, ויחד ירתמו למאמץ להגדלת כמות הפרויקטים בהתחדשות עירונית בישראל, בכלל ובמטרופולין ת"א, בפרט".

אתר זה עושה שימוש בקבצי Cookies כדי לשפר את חוויית הגלישה. על ידי לחיצה על "אישור", אתם נותנים את הסכמתכם לשימוש שלנו בקבצי Cookies ובטכנולוגיות אחרות, כמתואר במדיניות הפרטיות שלנו.

אישור